Web Sitesi Projesi

NEDEN WEB SİTESİ PROJESİ?

"Web sitesi en ucuz reklam aracıdır." felsefemizi burada detaylı olarak aktaralım. En çok rağbet gören tanıtım aracı broşür; 1000 adet broşür ile sadece 1000-1500 kişiye ulaşabilirsiniz. Broşür basıldıktan sonra değişiklik yapma şansınız yoktur.  Her zaman değişiklik veya yeni bir hizmet/ürün v.b. oluştuğunda eski broşürlerin anlamı kalmayacaktır. Dolayısıyla aynı masrafı tekrar yapmanız gerekecektir. 

Telefonunuz değişebilir, adresiniz değişebilir, ürünleriniz değişebilir, hatta broşürü basma sebebiniz olan kampanyanız iptal olabilir. Böyle bir durumda reklam yapıp kazanç elde edelim derken zarar etmiş olursunuz. 

Televizyon ve radyo reklamları da bir kere verilir. İlk yayınlandığı sıralar iyi ses getirir. Fakat kısa bir zaman sonra devamında aynı reklamı değiştirmezseniz izleyici kitlesinin takibi anlamına gelen "rating" düşüşü yaşarsınız. Maliyet konusuna gelince oraya hiç girmeyelim.  O rakamlarla onlarca web sitesi yaptırabilirsiniz. Gazete ilanları ise bir günlük ya da bir haftalık bir reklam demek, ücreti yine bir web sitesinden daha fazla. Üstelik devamlılığı olmayan bir reklam türü. Web sitesine baktığımızda, diğer reklam araçlarına göre oldukça düşük bütçelerle çok daha yüksek getiri sağlamaktadır.. 

Arama motorları, reklam ve hit siteleri sayesinde sizinle daha önce hiç çalışmayan firmalardan dünya genelinde iş alırsınız. Web sitenizle her türden tanıtımlar yapabilirsiniz. Hareketli ve sesli sunumlarla siteyi ziyaret edenlere gerçeğe yakın şekilde tanıtım yaparsınız. İstediğiniz kadar ürünün detaylı tanıtımını yapabilirsiniz. Sayfa sınırlaması yoktur. 

Video görüntüleriyle görüntülü sunum verebilirsiniz. Site ile birlikte verilen mailler sayesinde tanıtım maili gönderebilir, onların hem sitenize girip sizin hakkında bilgi almasını, hem de maille yapılan tanıtım sayesinde ekstra ve bedava bir reklam alanı oluşturmuş olursunuz. Web sitesinin diğer reklam araçlarının avantajları/dezavantajları göz önüne alındığında "Web sitesi en ucuz reklam aracıdır" felsefesinin ne kadar doğru olduğunu siz de fark edeceksiniz.